Aktualności
09.04.2010

MTM R8 GT3-2 Kute na dwa kopyta

Po premierach Gallardo LP550-2 Valentino Blaboni oraz LP570-4 Superleggera dało się słyszeć, iż o podobnych wariacjach na temat R8 coraz poważniej myśli Audi. Zanim jednak do czegoś takiego dojdzie powstającą lukę wypełnią tunerzy - R8 z napędem na jedną oś już jeździ!

Taka właśnie maszyna, dzieła Motoren Technik Mayer, przeszła w minionych tygodniach ostatnie testy i czeka tylko na pierwszych chętnych. Tuner, wyraźnie uwiedziony przez nomenklaturę stosowaną w Lamborghini, oznaczył swoje rękodzieło jako R8 GT3-2.

MTM R8 GT3-2

Coupe bazuje na R8 z 420-konnym V8 na pokładzie, od którego odróżnia je między innymi układ doładowania oraz poprawiający aerodynamikę nadwozia body kit. Moc silnika podniesiono aż do 560 KM, dzięki czemu sprint od 0 do 100 km/h spadł do tylko 3,9 sekund. Prędkość maksymalna sięga 317 km/h. Wszystko to oczywiście blednie przy najważniejszym. Napęd! Na! Dwa! Koła!

MTM R8 GT3-2

MTM oferuje R8 GT3-2 jako kompletny samochód oraz jako pakiet modyfikacji dla osób posiadających już zwykłe R8. Poza wspominanymi już przeróbkami zawiera on również przestrojone zawieszenie, nowy wydech, układ hamulcowy, felgi oraz tylny mechanizm różnicowy. Tuner nie zdradza niestety ceny auta. Wbrew nazwie, sugerującej przynależność do serii wyścigowej, GT3-2 jest dopuszczone do zwykłego ruchu drogowego.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje