Aktualności
08.04.2010

AmoritzGT DR7 Ognista dusza

AmoritzGT, które blisko trzy lata temu pokazało w Sao Paulo projekt egzotycznego grand tourera LSPS zamierza w tym roku podnieść poprzeczkę jeszcze wyżej. Najnowszy projekt brazylijskiej ekipy to supercoupe o oznaczeniu DR7.

AmoritzGT zostało powołane do życia przez 29-letniego obecnie Fernando Moritę, który rozpoczął karierę w 2001 roku od Volkswagen Design Competition, a później pracował między innymi w Volkswagenie właśnie. Jego DR7, promowany póki co jednym szkicem, w który zaangażowana jest większa firma, na temat której Morita póki co milczy, miałby ujrzeć światło dzienne już w październiku tego roku.

AmoritzGT DR7

Według obecnych planów pojazd ma być napędzany podwójnie doładowanym V10 o pojemności 8,4 litrów z Vipera, spalającym etanol i produkującym około 612 KM. Purystyczna maszyna miałaby być pozbawiona przeszkadzajek pokroju systemów ABS, ESP czy poduszek powietrznych i być zbudowana w 50 egzemplarzach, które dzięki położonemu na środku fotelowi kierowcy będą mogły poruszać się według każdych zasad ruchu drogowego. Pozostaje czekać do jesieni i trzymać kciuki.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje