Aktualności
02.04.2010

Volvo S60 Racing Już na torze

Belgijski oddział Volvo w zaledwie kilka tygodni od premiery seryjnej wersji zupełnie nowego S60 ma gotową wariację wyścigową. Samochód przygotowano z myślą o tamtejszej serii pojazdów turystycznych (Belgian Touring Car Series), która wystartuje już 11 kwietnia.

Jak chwalą się sami twórcy, Volvo's Belgian S60 Racing Team, machina powstała w rekordowym tempie, a dodatkowym źródłem motywacji był fakt, iż nowy S60 jest produkowany w belgijskiej fabryce Volvo w Ghent. Auto powstałe według zasad klasy BTCS Silhouette S1 zyskało między innymi klatkę bezpieczeństwa, poważnie zmodyfikowane pod kątem aerodynamiki nadwozie oraz nowe, niezależne zawieszenie i układ hamulcowy z tarczami o średnicy 380 mm z przodu i 355 mm z tyłu.

Volvo S60 Racing

Sercem wyścigowe S60 jest 3,5-litrowe V6 produkujące 410 KM i 412 Nm, które poprzez 6-stopniową, sekwencyjną skrzynię biegów lądują na tylnej osi. W ramach BTCS model wystartuje we wszystkich sześciu wyścigach na Spa-Francorchamps, Zolder i Dijon-Prehois. Na pierwszych testach na torze Zolder auto pojawiło się już wczoraj.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje