Aktualności
31.03.2010

Cadillac CTS-V Sport Wagon Srebro północy

Nie mający najmniejszych kompleksów CTS-V rozszerza poje swojego rażenia. Amerykańska rakieta mogąca w jednym podejściu przenieść całą rodzinę na Księżyc przybrała właśnie na praktyczności - Cadillac melduje się ochoczo wśród najszybszych kombi tego świata.

CTS-V Sport Wagon, poza większym bagażnikiem (720 litrów z rozłożonymi fotelami i 1644 litry ze złożonymi), nie przyniesie żadnych nowości. Maszyna będzie napędzana dobrze znanym, doładowanym LSA V8, rozwijającym 564 KM i 747 Nm, a przyszli nabywcy będą mieli do wyboru ręczną (Tremec TR6060) lub automatyczną (Hydra-Matic 6L90) skrzynię biegów.

Cadillac CTS-V Sport Wagon

Samochód zadebiutuje już drugiego kwietnia na New York International Auto Show. Pojazd wejdzie do sprzedaży na rodzimym rynku jeszcze w tym roku, ale póki co producent oficjalnie zapowiada go jako przedprodukcyjny show car (z okazji tej nadwozie pokryto lakierem Midnight Silver, który pojawił się po raz pierwszy w potężnym koncepcie Sixteen). Cadillac daje również do zrozumienia, iż produkcja będzie limitowana.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje