Aktualności
23.03.2010

Subaru Impreza WRX Większe zdolności

Już latem tego roku do pierwszych salonów sprzedaży za wielką wodą trafi Impreza WRX trzeciej generacji w konfiguracji rocznikowej 2011. Pojazd z umięśnionym nadwoziem i poprawionym prowadzeniem zadebiutuje w kwietniu na salonie w Nowym Jorku.

Najważniejsze zmiany w nowej WRX, które obejmą wariant 4-drzwiowy i 5-drzwiowy, to poszerzone na wysokości nadkoli nadwozie z niewielkimi zmianami w przedniej części, zwiększony o około 38 mm rozstaw kół, nowe, 17-calowe felgi z szerszym ogumieniem (235/45 zamiast 225/45), gwarantujące jeszcze większą przyczepność oraz kosmetyczne zmiany wnętrza i wyposażenia.

Subaru Impreza WRX

Pojazd w porównaniu do obecnej WRX przytyje o zaledwie 15,5 kilograma. Sercem auta pozostanie 2,5-litrowy, 4-cylindrowy, turbodoładowany boxer produkujący 265 KM i 330 Nm, połączony z ręczną skrzynią biegów o pięciu przełożeniach.

Subaru Impreza WRX

Napęd przy udziale centralnego, wiskotycznego mechanizmu różnicowego, rozdzielającego moc w stosunku 50:50, będzie stale przekazywany na wszystkie cztery koła (w przypadku poślizgu większa moc zostanie skierowana na koła o lepszej przyczepności). W standardzie znajdziemy między innymi także kontrolę trakcji oraz układ stabilizacji VDC (Vehicle Dynamics Control).

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje