Aktualności
18.03.2010

Nowack X6 N700 Ekspansja gatunku

X6 w wydaniu oddziału M nieustannie kusi tunerów, na których potężne 555 KM działa niczym czerwona płachta na byka. Przyciąganie to jest na tyle silnie, iż pozwala wypłynąć na szersze wody firmom dotychczas właściwie nieznanym. Na przykład szkockiemu Nowack Motors.

Inżynierowie zakładu nie oszczędzali swoich sił i nie znali dla najmocniejszej X6 litości, rozkładając auto na czynniki pierwsze. Kompletnie przebudowany silnik zachował nietknięty jedynie zewnętrzny osprzęt! Cała reszta, zawory, wały, głowice cylindrów, układ wtrysku, poszła do wymiany.

BMW X6 M

Modyfikowano również układ dolotowy, układ wydechowy, ECU oraz turbiny. V8, które standardowo legitymuje się pojemnością 4,4 litrów ma teraz 4,8 litra. Jego moc sięga monumentalnych 725 KM, a moment obrotowy 845 Nm (seryjnie 680). Prędkość maksymalną ograniczono do 330 km/h.

Nowack X6 N700

Lista zmian dokonanych w Nowack Motors obejmuje również m.in. wzmocnienie układu różnicowego i skrzyni biegów, obniżone i utwardzone zawieszenie, 22-calowe felgi oraz nową tapicerkę i sprzęt multimedialny. Ceny ustalane są indywidualnie w zależności potrzeb klienta (pod którego strojone jest ECU oraz mechanizmy przeniesienia napędu).

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje