Aktualności
17.03.2010

Lexus LFA Special Edition i Nuerburgring

Przez ostatnie dwa lata Lexus miał pełne ręce roboty przy modelu LFA, w którego kalendarz testów wpisano dwa 24-godzinne wyścigi na Nuerburgringu. W tym roku Japończycy będą chcieli sprawdzić co z tego wyszło - pojawią się w Niemczech z LFA po raz trzeci. Z tej okazji wypuszczą również edycję specjalną.

W trzydziestym ósmym, 24-godzinnym wyścigu na Nuerburgringu pojawią się dwa egzemplarze seryjnego LFA, przygotowane przez Gazoo Racing (poniżej). Poprawienie wyników prototypów nie wydaje się trudne: w 2008 LF-A po awariach i kraksach przejechał 106 okrążeń i uplasował się 120, a w roku 2009 dojechał do mety jako 87 z wynikiem 114 okrążeń (drugi egzemplarz odpadł po 106 okrążeniach, zajmując 122 miejsce).

Lexus LFA Gazoo Racing

Odzwierciedleniem wyczynów torowych na zwykłych ulicach będzie specjalny LFA Special Edition (poniżej). Od zwykłego LFA coupe będzie odróżniało się karbonowym pakietem nadwozia, w skład którego wejdzie wydatne ospoilerowanie, nowymi felgami, czterema ekskluzywnymi kolorami nadwozia oraz poprawionymi osiągami.

Lexus LFA Special Edition

Możliwości pojazdu będą zwiększone poprzez dopracowanie zawieszenia, wzmocnioną i szybszą o 0,05 sekundy skrzynię biegów i dodatkowe 10 KM (razem 570). Więcej szczegółów na temat pojazdu producent póki co nie zdradza - nie wiadomo jeszcze jakiej poprawie ulegną osiągi, ile auto będzie kosztować, ani ile powstanie egzemplarzy.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje