Aktualności
16.03.2010

Audi R15 TDI Plus Pierwsze próby

Pięć tygodni temu informowaliśmy o trwających pracach nad udoskonalonym R15, które miałoby w tym roku zapewnić Audi odzyskanie pozycji dominatora w Le Mans. Pojazd spoczywał wówczas w zakładach koncernu. Teraz wyruszył na pierwsze, pełnowymiarowe testy.

Ewolucja R15, oznaczona indeksem "Plus", już na pierwszy rzut oka znacząco odróżnia się od pierwowzoru (poniżej). Wszystko dzięki poważnym zmianom w aerodynamice niemal całego nadwozia. Największe zmiany przeszedł nos pojazdu, który straszy teraz wysuniętymi na przód "czółkami". Na nadwoziu auta pojawi się logo nowego partnera, szwajcarskiego TAG Heuer.

Audi R15 TDI

Na pokładzie auta znajdzie wysokoprężne V10 o mocy ponad 600 KM, która w stosunku do ubiegłego roku będzie nieznacznie zmniejszona w skutek ograniczeń nałożonych na pojazdy z silnikami Diesla. Ubytek mocy Audi zamierza nadrobić poprawioną aerodynamiką oraz zmniejszonym zużyciem paliwa. Wśród modyfikacji znajdzie się też między innymi nowy zbiornik paliwa, układ chłodzenia, litowo-jonowe baterie i elektronikę.

Audi R15 TDI Plus

R15 TDI Plus (powyżej) wyjechało na pierwsze próby na tor testowy Audi w niemieckim Neustadt jeszcze 3 marca. W ostatnich dniach przyleciało na pełny program prób do Stanów Zjednoczonych. Pierwszy sprawdzian auta będzie miał miejsce 11 kwietnia podczas 8-godzinnego wyścigu na francuskim Le Castellet.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje