Aktualności
13.03.2010

BMW Z4 GT3 Waga średnia

Gama modeli BMW przeznaczonych tylko na tory wyścigowe powiększa się o kolejną pozycję. W oddziale BMW Motorsport z myślą o prywatnych zespołach i kierowcach przygotowano na ten sezon coupe Z4 w specyfikacji GT3, które dołączy do M3 GT2 i GT4.

Maszyna, przypominająca wyglądem morskie drapieżniki, napędzana jest 4-litrowym, 8-cylindrowym, widlastym silnikiem wyposażonym w nowe systemy elektroniczne, jak ECU 408 oraz Power400. Jednostka pochodząca w linii prostej z M3 GT2 rozwija około 480 KM i 460 Nm.

BMW Z4 GT3

Auto waży około 1,2 tony. Napęd przekazywany jest poprzez sekwencyjną skrzynię biegów o sześciu przełożeniach na tylne koła. W standardzie znajdziemy wyczynowy system ABS, a za dodatkową opłatą będziemy mogli wyposażyć Z4 GT3 w klimatyzację.

BMW Z4 GT3

Zainteresowani wejściem w posiadanie modelu mogą już teraz zgłaszać się do BMW, a fabrycznie przygotowane auto będzie mogło z marszu startować w serialach FIA GT3 European Championship, International GT Open oraz ADAC GT Masters, jak i 24-godzinnych wyścigach. Cena jednego egzemplarza (bez podatków) sięga 298 tysięcy euro, co odpowiada obecnie ponad 1,15 miliona złotych. Pierwsze sztuki trafią do klientów w drugim kwartale tego roku.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje