Aktualności
12.03.2010

Sbarro Autobau Fantazja jest od tego

Franco Sbarro przy okazji każdego salonu samochodowego w Genewie częstuje nas od lat z uporem maniaka nietuzinkowymi konceptami, które często wydają się zupełnie oderwane od rzeczywistości. Nie inaczej jest w tym roku, w którym to wyobraźnia Sbarro podarowała nam model Autobau.

Szalone, supersportowe coupe skrywające się pod tą nazwą błądzi gdzieś między konceptami lat siedemdziesiątych, a pierwszymi filmami o przygodach Batmana i kinem sci-fi sprzed kilku dekad, w którym właśnie tak wyobrażano sobie samochody przyszłości.

Sbarro Autobau

Maszyna ma uhonorować Fredy'ego Lienharda, szwajcarskiego kierowcę wyścigowego, a prywatnie przyjaciela Franco Sbarro. Urodzony w 1947 roku Lienhard zaczynał swoją karierę już pod koniec lat sześćdziesiątych, startował między innymi w Formule Vee, Formule 2, serii Can-Am, IMSA GT, European Sportscar Championship i ALMS, a w roku 2002 wygrał w 24-godzinnym wyścigu Daytona.

Sbarro Autobau

Do napędu Autobau użyto 12-cylindrowy silnik o mocy około 500 koni mechanicznych, współpracujący ze skrzynią biegów o sześciu przełożeniach. Masa ko(s)micznej konstrukcji ma nie przekraczać 1,5 tony. Prędkość maksymalna: warp 10.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje