Aktualności
10.03.2010

Gumpert Apollo S Jeszcze szybszy

Gumpert Apollo, postrach ulic, torów wyścigowych i jeden z najszybszych, produkowanych aktualnie seryjnie samochodów świata, przeszedł właśnie kurację odmładzającą. Wszystko z myślą o jeszcze większym wyśrubowaniu osiągów i pojawieniu się na nowych rynkach.

Niemcy prezentują ulepszony model na trwającym jeszcze do 14 marca salonie w Genewie. Z zewnątrz odróżniają go przede wszystkim pasy diod LED z przodu oraz niewielkie zmiany aerodynamiczne tylnej części nadwozia. W środku znajdziemy nowy odtwarzacz CD/DVD oraz system nagłośnienia.

Gumpert Apollo S

O wiele więcej zmieniło się "pod spodem". Apollo S dysponuje zupełnie nową skrzynią biegów o 6 przełożeniach (zmiana biegu w 40 ms), samoblokującym się dyferencjałem Torsena oraz podwójnie doładowanym V8 o pojemności 4,2 litrów, które wyposażono między innymi w nowe ECU i zawory. Silnik rozwija teraz przeszło 50 KM więcej, a jego możliwości kończą się na 750 KM i 900 Nm.

Gumpert Apollo S

Zupełną nowością będzie oferowanie Apollo z kierownicą po prawej stronie. Producent nie chwali się jeszcze osiągami nowej generacji modelu, nie chcąc najwyraźniej siać globalnej paniki.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje