Aktualności
02.03.2010

Porsche 918 Spyder Upadły elektron

Jeśli ktoś myślał, iż na 911 GT3 R Hybrid i Cayenne Hybrid zapędy Porsche w kierunku zieleni chwilowo się zakończą, ten był w błędzie. I to wielkim. Z okazji salonu samochodowego w Genewie Niemcy zaskoczą również futurystycznym konceptem 918 Spyder!

Maszyna, stanowiąca niezwykły popis stylistów koncernu, zataczających kręgi w obszarach dotychczasowej nieobecności Porsche, będzie zasilania 500-konnym V8 oraz dwoma silnikami elektrycznymi przy każdej z osi. Silnik spalinowy ma rozkręcać się aż do 9,2 tysiąca obrotów na minutę, a połączono go z 7-stopniową przekładnią PDK.

Porsche 918 Spyder

Motory elektryczne mają produkować 218 KM, a 918 ma pracować w czterech trybach. Pierwszy to E-Drive, czysto elektryczna przejażdżka na odległość najwyżej 50 kilometrów. Kolejne dwa to Hybrid do codziennej jazdy oraz Sport Hybrid do jazdy z pazurem. Do nieposkromionych szaleństw ma służyć tryb Race Hybrid, w którym 918 Spyder jest w stanie pokonać Nordschleife w czasie niespełna siedmiu i pół minuty, czyli krótszym, niż... Carrera GT!

Porsche 918 Spyder

Ważący niespełna półtorej tony 918 ma rozwijać 100 km/h w zaledwie 3,2 sekundy i rozpędzać się do 320 km/h. Co jeszcze bardziej interesujące Porsche zamierza konceptem tym utrzeć nosa wszelkim pojazdom miejskim - planowane średnie spalanie to zaledwie... trzy litry na 100 km!

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje