Aktualności
26.02.2010

G-Power 760i Storm Atomowy liniowiec

G-Power, gdyby ktoś zapomniał, to panowie odpowiedzialni za najszybsze BMW świata, a co za tym idzie tuner, w którym miłośnicy marki ogarnięci manią mocy pokładają największe nadzieje. Nowe dzieło firmy, zestaw dla najnowszej limuzyny serii 7, powinno spełnić ich wszelkie oczekiwania.

Model, o którym mowa, nazwano Storm ("burza"), bazuje on na wersji 760i i powstanie tylko w 10 egzemplarzach. Poza tak oczywistymi elementami, jak body kit, obniżone o 30 mm i utwardzone zawieszenie oraz kosmicznych rozmiarów felgi i tarcze hamulcowe, maszyna oferuje prędkości i moce maksymalne znane kierowcom Formuły 1.

G-Power 760i Storm

Zmodyfikowany układ podwójnego doładowania (ciśnienie podniesione z 0,5 do 0,9 bara), nowy wydech, przeprogramowane ECU i zmieniony układ zapłonowy oddają pod władanie kierowcy aż 725 KM i okrągłe 1000 Nm! Maksymalny moment rozwijany jest już przy 2 tysiągach obrotów na minutę, a jego przeniesienie spoczywa na odpowiednio wzmocnionej, fabrycznej skrzyni biegów o ośmiu przełożeniach.

G-Power 760i Storm

760i Storm rozpędza się do 100 km/h w zaledwie 4,2 sekundy, pokonuje 200 km/h 11,9 sekund i ma rozwijać prędkość maksymalną aż 345 km/h. Producent nie zdradza jeszcze ceny wszystkich modyfikacji, ale można się spodziewać, iż będzie równie kosmiczna jak i osiągi.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje