Aktualności
25.02.2010

Abarth Punto Evo Do ostatniej kropli

Niespełna pół roku po ujawnieniu zupełnie nowego Punto Evo możemy podziwiać jego sportową odmianę powstałą w zakładzie fabrycznego tunera Fiata. Obok Grande Punto i pięciu "Pięćsetek" będzie to już szósty model we współczesnym dorobku Abartha.

Abarth Punto Evo będzie napędzany zmodyfikowaną, 1,4-litrową jednostką Multiair produkcji Fiat Powertrain Technology, która dzięki większej sprężarce Garretta będzie wydzielać 165 KM i 250 Nm. Napęd poprzez 6-biegową przekładnię będzie przekazywany na przednią oś.

Abarth Punto Evo

Na pokładzie Punto Evo znajdziemy system Torque Transfer Control rozdzielający moment obrotowy i układ Gear Shift Indicator wskazujący najlepszy moment na zmianę biegu. Na wyposażeniu seryjnym znajdą się między innymi nowe felgi i zadziorny body kit.

Abarth Punto Evo

Auto ma rozpędzać się do 100 km/h w 7,9 sekundy i spalać średnio 6 litrów paliwa na 100 km. Prędkość maksymalna sięgnie 213 km/h. Za dodatkową opłatą będzie można nabyć pakiet SS, w ramach którego Abarth zapewni między innymi 18-calowe felgi oraz wyciśnie kolejne 15 KM.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje