Aktualności
25.02.2010

Abarth 500C Przez styl po osiągi

Dokładnie w rok po premierze oskalpowanego Fiata 500 Włosi przygotowali jego jadowitą wersję, noszącą na masce logo ze skorpionem. Pojazd, który nie będzie pierwszym kabrioletem w historii Abartha, zobaczymy na żywo już w przyszłym tygodniu w Genewie.

Pękaty 500C w wydaniu fabrycznego tunera Fiata będzie mógł pochwalić się między innymi oryginalnymi felgami, muskularniejszym nadwoziem, dwutonowym malowaniem karoserii, sportowymi fotelami i spoilerem... przytwierdzonym do miękkiego, składanego dachu.

Abarth 500C

Sercem 500C będzie turbodoładowana, 1,4-litrowa jednostka o mocy podniesionej do 140 KM. Moment obrotowy w trybie overboost będzie sięgał 206 Nm, co pozwoli na rozpędzenie się do 100 km/h w 8,1 sekundy. Prędkość maksymalna sięgnie 205 km/h.

Abarth 500C

Jednostka napędowa zostanie połączona z nową, 5-biegową skrzynią biegów sterowaną łopatkami kierownicy lub tradycyjną dźwignią, która będzie pracować w trybie automatycznym lub manualnym. Na pokładzie znajdziemy też system Torque Transfer Control rozdzielający moment obrotowy i układ Gear Shift Indicator wskazujący najlepszy moment na zmianę biegu.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje