Aktualności
20.02.2010

Citroen DS3 Racing Flirt towarzyski

Citroen inwestuje w akcje swojego najmłodszego dziecka, przebojowego malucha DS3. Zwiększenie zainteresowania pojazdem i skok jego notowań ma zapewnić ściśle limitowana, sportowa odmiana DS3 Racing, którą będzie można wymacać w przyszłym miesiącu w Genewie.

Mierzący tylko 3,94 metra długości DS3 w wersji Racing będzie zasilany turbodoładowaną jednostką THP 150 o pojemności 1,6 litra, mocy okrągłych 200 KM (wzrost o prawie 30% ponad wersję standardową) i momencie obrotowym 275 Nm (wzrost o 15%). Francuzi osiągami się póki co nie chwalą.

Citroen DS3 Racing

DS3 Racing poza znacznie mocniejszym silnikiem będzie mógł uwodzić również między innymi dwukolorowym malowaniem nadwozia, karbonowym wykończeniem przedniego zderzaka, nowymi 18-calowymi felgami, obniżonym o 15 mm i utwardzonym zawieszeniem, zwiększonym o 30 mm rozstawem kół z przodu i z tyłu, nowym wydechem z chromowanymi końcówkami i dyfuzorem.

Citroen DS3 Racing

Każdy egzemplarz będzie odróżniał się tabliczką znamionową z numerem. Powstanie tylko 1000 sztuk. DS3 Racing będzie bazował na podstawowym modelu z silnikiem THP 150, którego właściciele będą mogli oddać do wyspecjalizowanego warsztatu na fabryczny tuning. Auto pojawi się w sprzedaży w drugiej połowie tego roku.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje