Aktualności
19.02.2010

Bentley Continental Supersports Convertible

Dokładnie w rok po premierze najszybszego, seryjnego coupe w swojej historii Bentley przygotował najszybszy kabriolet. Continental Supersports Convertible, bo o nim właśnie mowa, pojawi się we własnej osobie za niespełna dwa tygodnie na wystawie w Genewie.

Większego zaskoczenia przy kabriolecie raczej nie będzie. Auto wyposażono w ten sam silnik, co coupe, czyli 630-konne, 6-litrowe W12 rozwijające 800 Nm momentu obrotowego i karmiące się mieszanką E85. Silnik będzie połączony ze wzmocnioną przekładnią ZF 6HP26 z systemem Quickshift, który nie tylko zredukuje o połowę czas zmiany przełożenia, ale pozwoli na płynną redukcję od razu o dwa biegi.

Bentley Continental Supersports Convertible

Anglicy obiecują, iż otwarty Supersports, wyposażony w miękki dach, napęd na wszystkie koła, zrewidowane zawieszenie i system ESP, będzie rozpędzał się do 100 km/h w 4,2 sekundy i przekraczał 160 km/h już po 9,5 sekundach. Prędkość maksymalna ma sięgać aż 325 km/h.

Bentley Continental Supersports Convertible

Salon samochodowy w Genewie, na którym będzie pokazany Continental Supersports Convertible rozpocznie się już 4 marca i potrwa do 14 marca. Pierwsze egzemplarze auta spodziewane są w garażach właścicieli najwcześniej jesienią.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje