Aktualności
18.02.2010

Jaguar XKR Special Edition Najszybszy w historii

Brytyjski Jaguar nie przestaje sypać nastającymi pozytywnie nowościami. I to wbrew licznym, czarnym scenariuszom uknutym przez proroków apokalipsy po przejęciu firmy przez indyjskie Tata Motors. Oto specjalna edycja coupe XKR, najszybsza w historii całej serii XK.

Sercem modelu będzie silnik AJ-V8 Gen III R z bezpośrednim wtryskiem paliwa, najbardziej zaawansowana technicznie jednostka napędowa w historii firmy. V8 rozwija 510 KM i 625 Nm i pozwala na rozpędzenie się do 60 mph (96,6 km/h) w 4,6 sekundy. Standardowo prędkość maksymalna ograniczona jest do 250 km/h.

Jaguar XKR Special Edition

Zupełnymi nowościami w XKR będą dwa pakiety w ramach konfiguracji Special Edition. Pierwszy to Speed Pack, dodaje on nowy, zoptymalizowany aerodynamicznie zderzak z przodu, większy spoiler z tyłu, nowe ECU i zmodyfikowaną skrzynię biegów oraz liczne detale wizualne. W ramach pakietu znajdą się również nowe lakiery nadwozia. Jego najbardziej kuszącym punktem będzie zwiększenie prędkości maksymalnej do 280 km/h, największej w historii serii XK, ale w dalszym ciągu ograniczonej elektronicznie.

Jaguar XKR Special Edition

Drugi zestaw to Black Pack, który dostępny będzie dopiero po zakupie pakietu Speed. Doda on do coupe między innymi nową tapicerkę, nowe, 20-calowe felgi, czarne ramki szyb i grilla oraz boczną grafikę nadwozia z oznaczeniem modelu "XKR".

Jaguar XKR Special Edition

Na rodzimym rynku paczka Speed będzie kosztowała 3,5 tysiąca funtów, a Black dodatkowe 500 funtów. Poza nimi cała seria XKR otrzyma malowane na czerwono zaciski hamulców oraz zestaw naprawczy w miejsce koła zapasowego.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje