Aktualności
17.02.2010

Alfa Romeo Pandion Podniebna wirtuozeria

Rok 2010 będzie z całą pewnością jednym z najbardziej emocjonujących okresów dla miłośników Alfy Romeo. Włoska marka obchodzi w tym roku 100 rocznicę istnienia, której będzie towarzyszyć wysyp prezentów urodzinowych. Jednym z nich będzie fascynujący koncept Stile Bertone - Pandion.

"Pandion" oznacza w języku włoskim "rybołowa", z którym model łączy nie jedno, choćby czarno-białe ubarwienie, nurkująca sylwetka i na pozór bezładne "upierzenie" drapieżnego kupra. W chwile głębokiej konsternacji pojazd z pewnością wprawi obserwujących również szerokimi, przeszklonymi powierzchniami o nieregularnych kształtach.

Alfa Romeo Pandion

Według niepotwierdzonych jeszcze oficjalnie informacji Pandion, mieszczący cztery osoby w układzie 2+2, powinien bazować na mechanizmach coupe 8C Competizione, być napędzany jego 450-konnym V8 i mierzyć aż 4,82 metra długości. Pozytywnym zaskoczeniem ma być masa samochodu - tylko 1000 kilogramów.

Alfa Romeo Pandion

Wirtuozerski popis możliwości Stile Bertone będzie można zobaczyć na żywo już w przyszłym miesiącu na salonie samochodowym w Genewie. Dla zwykłych zjadaczy chleba wystawa będzie otwarta w dniach od 4 do 14 marca.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje