Aktualności
13.02.2010

BMW M3 Auto Start Stop i Competition Package

Już na wiosnę do salonów sprzedaży wjedzie odświeżone BMW M3 we wszystkich wersjach nadwoziowych, czyli jako coupe, kabriolet oraz sedan. W myśli strategii BMW EfficientDynamics pojazd będzie dawał jeszcze więcej przyjemności z jazdy i będzie jeszcze bardziej przyjazny dla środowiska.

Najważniejszą nowością w modelu będzie system Auto Start Stop, wyłączający silnik na czas krótkich postojów i uruchamiający go z powrotem w mgnieniu oka, współpracujący ze standardową, ręczną skrzynią biegów o sześciu przełożeniach oraz po raz pierwszy z dwusprzęgłową, automatyczną. 7-stopniową skrzynią i systemem Drivelogic.

BMW M3

Powyższa nowość w zależności od wersji nadwoziowej pozwoli na zmniejszenie emisji dwutlenku węgla o około 24 gramy na kilometr. 420-konne V8 w coupe i sedanie w połączeniu z przekładnią automatyczną będzie spalało średnio 11,2 litra paliwa na 100 km, a z manualną 12,4 litry. Dla kabrioletu obie wartości wynoszą odpowiednio 11,5 oraz 12,7 litra.

BMW M3

Zmiany wizualne odmłodzonego M3 ograniczą się do kształtów i kolorów tylnych świateł, a za dodatkową opłatą będzie można nabyć nowy pakiet Competition Package. W jego skład wejdzie między innymi obniżone o około 10 mm zawieszenie, 19-calowe felgi ze stopów lekkich oraz nowy, sportowy tryb pracy amortyzatorów (systemy Electronic Damping Control i Dynamic Stability Control). Od wiosny dostępny będzie również pakiet aerodynamiczny - karbonowe spoilery z przodu i z tyłu.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje