Aktualności
11.02.2010

Ford Shelby GT500 Lżej na sercu

Zeszłoroczne Shelby GT500 nie zdążyło się jeszcze zestarzeć, a Ford proponuje nam już nową wersję. Pojazd dostępny jako coupe i kabriolet odznacza się kilkoma istotnymi zmianami, a jego publiczna premiera na miejsce na rozpoczętej właśnie wystawie w Chicago.

Maszyna przygotowana przez Special Vehicle Team napędzana jest nowym, 5,4-litrowym V8, które dzięki turbodoładowaniu rozwija 558 KM i 691 Nm, czyli o 10 KM więcej, niż przed rokiem. Aluminiowa jednostka waży aż 46 kilogramów mniej, niż poprzedni silnik GT500.

Ford Shelby GT500

Nowy model może pochwalić się również zwiększoną sztywnością konstrukcji, elektrycznym układem wspomagającym kierownicy, zmniejszonym o pół litra zużyciem paliwa wyłączającym go z amerykańskiego podatku dla łakomczuchów i czasem na testowym torze Forda uzyskanym z opcjonalnym wyposażeniem SVT Performance Package aż o 3 sekundy krótszym, niż poprzednie GT500.

Ford Shelby GT500

Lista nowości kończy się na między innymi nowych lampach, chowanych podłokietnikach, nowych lusterkach czy elektronicznym kluczyku. Na ojczystej ziemi GT500 powinno pojawić się w sprzedaży już na wiosnę. Cena nie jest jeszcze znana.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje