Aktualności
15.12.2009

Kepler Motion Prawo ruchu

Najlepszym wyznacznikiem końca kryzysu jest aktualnie liczba superaut, która... stale rośnie! I to nie tylko pod szyldem znanych marek, od których oczekuje się najwięcej, ale również firm, o których słyszymy pierwszy raz. Oto kolejna z nich - Kepler Motors.

Zakład powstał z inicjatyw Russa Wicksa, amerykańskiego kierowcy serii Indy Car, Nascar, a także wielokrotnego rekordzisty prędkości na lądzie i wodzie. Supercoupe marki powstało od zera, a stworzyła je grupa ekspertów działających od lat w przemyśle samochodowym i lotniczym.

Kepler Motion

Supercoupe Motion, bo o nim właśnie mowa, zostanie wyposażony w unikatowy napęd na cztery koła o kryptonimie DPT (Dual Powertrain Technology). Tylną oś będzie napędzało podwójnie doładowane, 3,5-litrowe V6 Forda połączone z 7-stopniową przekładnią sterowaną łopatkami, a przednią niezależny silnik elektryczny. Moc jednostki spalinowej ma sięgać 558 KM, a silnika elektrycznego 253 KM - łącznie przeszło 810 KM. Wicks obiecuje oszałamiające osiągi: przyspieszenie od 0 do 60 mph (96,6 km/h) w niespełna 2,5 sekundy i prędkość maksymalną przeszło 325 km/h.

Kepler Motion

Motion zostanie niemal w całości wykonany z włókien węglowych, a na wyposażeniu seryjnym odnajdziemy między innymi ceraminczo-karbonowe tarcze hamulcowe, aktywne zawieszenie, aktywne elementy aerodynamiczne nadwozia, system launch control i asystenta jazdy po torze.

Kepler Motion

Ręczna produkcja auta ma ruszyć już w przyszłym roku, a pierwsze egzemplarze mają trafić do klientów w styczniu roku 2011. Powstanie zaledwie 50 sztuk auta. Jego pierwszy publiczny pokaz nastąpi już jutro podczas Dubai International Motor Show (16-20 grudnia).

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje