Aktualności
19.06.2008

Veno Automotive Warszawski supersportowiec

Na arenie superaut dzieje się w ostatnim czasie dość sporo. Nowe Lamborghini, Aston Martin, Ferrari czy też Maserati znane są każdemu miłośnikowi tego typu samochodów. Trochę gorzej jest ze znajomością propozycji tak unikatowych jak Koenigsegg, Ascari czy też Pagani. Wkrótce do supersportowych samochodów dołączy auto zaprojektowane i wykonane w... Polsce przez firmę Veno Automotive S.A.

Veno Automotive - Polski supersportowiecVeno Automotive - Polski supersportowiec

Agresywne supercoupe inspirowane wyraźnie Lamborghini Reventonem (póki co dostępne są jedynie wizualizacje wykonane w programie Photoshop) projektowano z myślą o udźwignięciu potencjału nawet 1000 KM, ale na chwilę obecną dostępne są jedynie 4,2-litrowe jednostki z Audi S6 i RS6 o mocy 350 lub 450 KM. Wariant turbodoładowany może dysponować mocą aż 700 KM i momentem 810 Nm, które gwarantują prędkość maksymalną rzędu 330 km/h!

Veno Automotive - Polski supersportowiecVeno Automotive - Polski supersportowiecVeno Automotive - Polski supersportowiec

Aktualnie na wykończeniu jest pierwszy egzemplarz wart kilkaset tysięcy złotych (całkowicie karbonowe nadwozie to dodatkowy koszt 100 tysięcy pln) i są już podobno chętni na kolejne. Veno Automotive jest w stanie wyprodukować ręcznie około 10-12 egzemplarzy auta a całkowita produkcja ma sięgać tylko 50 sztuk. Pojazd dostępny będzie jako roadster ze zdejmowanym, twardym dachem oraz jako coupe a na wyposażeniu pokładowym znajdzie się między innymi ABS, kamera termowizyjna, karbonowe detale wnętrza, klimatyzacja, wysokiej klasy zestaw audio, elektrycznie regulowane fotele, ekslkuzywna, skórzana tapicerka, ceramiczne hamulce oraz szereg drobniejszych elementów dostępnych w ramach programu indywidualizacji.

Veno Automotive - Polski supersportowiecVeno Automotive - Polski supersportowiec

Plany na przyszłość zakładają osadzenie auta na podzespołach Corvette C6 oraz wybudowanie wariantu z napędem elektrycznym. Pierwsze testy supercoupe bazującego na amerykańskim ścigaczu (zakupiono już auto, które zostanie poddane całkowitej rozbiórce) odbędą się w przyszłym roku. Przewiduje się zastosowanie silników od LS3 po LS9 o mocy od 430 do... 1100 KM! Dzieło Veno Automotive wyposażone w tak potężny piecyk mogłoby z powodzeniem stanąć wówczas w pierwszej linii wśród najszybszych samochodów świata obok Bugatti Veyrona, Koenigsegga CCXR oraz SSC Ultimate Aero TT!

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje