Czołówka czy wymijanie (Przeczytany 2124 razy)

lobbie

Czołówka czy wymijanie
« dnia: 06.04.2018, 14:14:47 »
Eloo.
Ostatnio z kolegami prowadziliśmy dyskusję na temat tego, co robić w momencie, gdy na maskę wyskakuje nam zwierzę, co często zdarza się na terenach mega zalesionych. Co byście postąpili w takiej sytuacji? Próbujecie ominąć zwierzaka i ew. ryzykować, że nadziejecie się na drzewo, czy wręcz przeciwnie - kasujecie go?
Niby brzmi brutalnie, ale chyba większe szanse na przeżycie ma człowiek na czołówę...

adrianno

Czołówka czy wymijanie
« Odpowiedź #1 dnia: 14.04.2018, 12:45:34 »
Zabrzmię brutalnie, ale... nie będę ryzykować swojego zdrowia ani zdrowia potencjalnych osób w okolicy. Nigdy nie wiesz czy przez swoją decyzję ktoś np. za tobą, w innym aucie też nie spanikuje.
Z bólcem serca, ale jednak kasowałbym zwierzaka, nie siebie.

gener

Czołówka czy wymijanie
« Odpowiedź #2 dnia: 03.07.2018, 13:13:32 »
Wszystko zależy od wielkości zwierzaka i tego gdzie zdarzyłoby sie to wydarzenie ponieważ wątpie że mój przedmówca wjechałby w jelenia bo to by  bardziej groziło mu śmiercią niż ominięcie go

damiannowakk09@gmail.com

• Życie jest piękne, ale brutalne.
Czołówka czy wymijanie
« Odpowiedź #3 dnia: 05.09.2018, 14:10:47 »
W takiej sytuacji, gdyby i to zdarzyło się nagle, zadziałałaby adrenalina i naturalny odruch, osobiście nie wiem co bym zrobił.

Daro

Czołówka czy wymijanie
« Odpowiedź #4 dnia: 08.09.2018, 15:12:09 »
Zalezy od drogi. Jezeli jest stosunkowo szeroka to MOŻE zaryrykuje wyminiecie. Jak nie to sorry, czolowka.

sengu

Czołówka czy wymijanie
« Odpowiedź #5 dnia: 12.09.2018, 11:37:06 »
Tu jest tak wiele możliwości i zmiennych, że trudno jest ocenić. Szczerze mówiąc jestem empatyczny co do zwierząt, ale z drugiej strony bardziej cenię swoje życie. Dlatego po prostu zrobił tak, żeby dać sobie i pasażerom jak największą szansę na przeżycie.