Poszukiwania DNA

Zaczęty przez rafal345, 25.11.2014, 21:20:35

Poprzedni wątek - Następny wątek

rafal345

Ogólnie wciąż jestem pod wrażeniem tych kilku artykułów w DNA, chciałbym się jakoś przyczynić do poszerzania wiedzy o starych wyścigówkach, zwłaszcza takich mniej znanych. Temat widzę tak, że w poście jest czytelnie i prosto napisana nazwa samochodu i jakieś dane na jego temat (tekst, zdjęcia) + źródło. W końcu może uzbieramy odpowiednio dużo danych na stworzenie artykułu o przynajmniej jednym ;D
Ecnelis, jakbyś był w trakcie pisania jakiegoś artykułu i by Ci czegoś brakowało, daj w takim miejscu znać, spróbujemy pomóc ;p

Przykład:

Datsun 240ZG Super Silhouette (faza na te stare japońskie jgtc chyba nigdy mi nie przejdzie xd)



rafal345

#1
Dobra nazwa tematu ;p
Nie wiem, czy to zależy od CMSa strony czy od Ciebie - czy jest możliwość, żeby auta z DNA były poprzydzielane do swoich marek (przynajmniej tych większych)?
A, i zbliża się Mazda RX-792P i Mercedesy C291 i C292 ;D

Ecnelis

#2
Powiązanie DNA z markami jest w planach ale bez konkretnej daty. Podobnie C291 i C292, które od dawna czekają w kolejce. A na razie w DNA pojawiły się dwa inne wynalazki rodem z Le Mans:

https://autogen.pl/dna-134-Spice-SE88P-Ferrari.html
https://autogen.pl/dna-133-Ardex-S80.html

rafal345

#3
Chwilowo nie mam czasu na dopisywanie nowych rzeczy, ale za półtora tygodnia mam przynajmniej częściowy odpoczynek od studiów ;p
Ogólnie mam zebrać dla Ciebie same suche fakty, czy próbować pisać cały artykuł?
Druga sprawa - sporo aut w dziale "Prezentacje" wybitnie kwalifikuje się do DNA ;D

Ecnelis

#4
Cytat: rafal345 w 09.12.2014, 20:47:56
czy próbować pisać cały artykuł?

Nic nie stoi na przeszkodzie. ;)

Cytat: rafal345 w 09.12.2014, 20:47:56
Druga sprawa - sporo aut w dziale "Prezentacje" wybitnie kwalifikuje się do DNA ;D

Nic dziwnego - DNA jest dopiero od tego roku, a po części miejsce, do którego trafi dany materiał wymusza dostępność zasobów (dane techniczne, zdjęcia w większej rozdzielczości, istnienie lub nie producenta i tak dalej). Przykładowo: C291 to materiał na pełną prezentację, C292 już nie za bardzo. Strefa graniczna jest bardzo szeroka.

porhe

#5
Co Ardex S80
Tak dla ścisłości. Silnik w tym  przypadku był umieszczony z przodu, pośrodku(centralnie), a układ wydechowy był puszczony prawą stroną. To kierowca raczej siedział obok silnika(nie silnik obok kierowcy, bo zrozumiałem jakby jednostka napędowa miał być w miejscu pasażera) - znaczy nie końca, ponieważ kolumna kierownicy była umieszczona bardzo blisko silnika z lewej strony, i tylko nogi kierowcy znajdowały się obok jednostki napędowej, a sam siedział już dalej i np. drążek zmiany biegów był przed silnikiem, czyli centralnie.

O co chodzi z tym pisaniem artykułów jeśli można wiedzieć?

Ecnelis

#6
Cytat: porhe w 10.12.2014, 11:15:39
Co Ardex S80. Tak dla ścisłości. Silnik w tym  przypadku był umieszczony z przodu, pośrodku (centralnie), a układ wydechowy był puszczony prawą stroną.

Z drukowanych publikacji, o które się opierałem jasno wynikało, że silnik był obok kierowcy, czyli nie do końca centralnie.

Cytat: porhe w 10.12.2014, 11:15:39
O co chodzi z tym pisaniem artykułów jeśli można wiedzieć?

Jeśli ktoś ma wiedzę, zdolności i chęci: https://autogen.pl/dolacz-do-redakcji.html

porhe

#7
Widziałem zdjęcia/zdjęcia bez pokrywy silnika, gdzie było go dość dobrze widać jak i np. część siedziska. Z jednaj strony silnik znajdował się koło nóg kierowcy, ale tak jak pisałem wyżej.
Nie wiem może nie jest umiejscowiony typowo centralnie i przesunięty np. o centymetr czy dwa,  ze zdjęć to nie wynika(przynajmniej w/g mnie, tego nie widziałem), tym bardziej, że drążek zmiany biegów jest tuż za silnikiem po prawej stronie od kierowcy.

Ecnelis

#8
Poprawiłem tekst o Adrexie, bo samo stwierdzenie, że silnik umieszczono obok kierowcy rzeczywiście jest mylące. Niestety materiału dowodowego jest mało, tak na szybko można znaleźć dwa zdjęcia:


rafal345

#9
Mam wstępny szkic artykułu o RX-792P. Jest już taki czy mam go skończyć?

Ecnelis

#10
RX-792P jest w kolejne, ale nawet nie zaczepiona, więc droga wolna. :)

rafal345

#11
Sprawdź PW ;p

Ecnelis

#12
Dokonało się:

Mazda RX-792P

rafal345

#13
Wow, ale ze mnie dziennikarz motoryzacyjny ;D

Feanor

#14
Bardzo fajny artykuł gratuluję!