Lamborghini Huracan LP610-4 (2014)

Zaczęty przez Ecnelis, 18.06.2013, 10:41:35

Poprzedni wątek - Następny wątek

Ecnelis

Po miesiącach ciszy zaczyna się coś dziać w temacie następcy Gallardo, który miałby nazywać się Cabrera, ale na razie nosi wewnętrzne oznaczenie LP724. Lambo miałoby pokazać w ramach ochodów 50-lecia koncept już jesienią we Frankfurcie, a wersję seryjną w przyszłym roku. Auto miałoby być napędzane wolnossącym V10 o mocy około 600 KM przy masie własnej poniżej 1500 kilogramów. Model nie pójdzie w ślady Aventadora i nie otrzyma karbonowego monocoque, ale będzie bazował na kadłubie drugiej generacji Audi R8. Jak podaje "AutoCar" podobno Lambo nie porzuci 6-stopniowego manuala, obok którego pojawić ma się 7-stopniowy, 2-sprzęgłowy automat z R8. Pierwsze spyshoty prototypów:


Brandis

#1
Wyścig mocy trwa w najlepsze - jeśli te 600 KM się sprawdzi to następca Gallardo będzie mocniejszy niż pierwsze Murcielago i znacznie od niego lżejszy! Szkoda, że nie poszli w karbonowy monokok, bo liczyłem, że dostaniemy kolejne hi-tech Lambo z najwyższej półki, ale widocznie kwestie ekonomiczne przeważyły.

Feanor

#2
Myślałem że może trochę schudnie w porównaniu z Gallardo. Nazwa niezła choć trochę podobna do modelu firmy TVR...

Ecnelis

#3
Nazwa to na razie tylko domysły. Lamborghini ma kilka innych, pewniejszych opcji - w zeszłym roku zastrzegło sobie obok Urusa nazwy "Deimos" oraz "Huracán".

Tempest

#4
Huracán to byl podobno "byk stulecia", wiec chyba najlepiej pasuje. Na Youtube mozna znalezc filmy z tym bykiem (nie dla milosnikow zwierzat).

Feanor

#5
To mi się bardziej podoba :)

Ecnelis

#6
Prototyp następcy Gallardo przyłapany nocną porą:




Zonda

#7
Zapowiada się bomba :D

Grand

#8
Oby tylko wymyślili coś świeższego, niż zmniejszony Aventador. ;)

rafal345

#9
Albo okrojone Sesto Elemento ;D

byZiom996

#10
od czegoś trzeba zacząć

Ecnelis

#11
Prototyp przyłapany na Nordschleife:




Ecnelis

#12
Zapowiedź następcy Gallardo, a może coś zupełnie innego?

https://www.hexagonproject.com/

Brandis

#13
Trzymam kciuki za większe zmiany stylistyczne w stosunku do stylu Aventadora, bo na razie to się zapowiada zmniejszony Ave. Szczególnie na tych wizjach: https://jalopnik.com/is-this-what-the-lamborghini-cabrera-will-look-like-1467592261

Feanor

#14
To byłby strzał w stopę...