Lamborghini Veneno (2013)

Zaczęty przez Ecnelis, 03.03.2013, 04:06:13

Poprzedni wątek - Następny wątek

Ecnelis

W sieci pojawił się i bardzo szybko zniknął taki oto obrazek - czyżby mały przeciek w związku z premierami Lamborghini w Genewie?



CytatOstatnie doniesienia pod tytułem "Co Lambo pokaże w Genewie?"
Po pierwsze: rocznicowy Ave w odcieniu żółci, z karbonowym pakietem nadwoziowym w stylu Aventadora J, dodatkowymi 10-25 KM i innymi smaczkami.
Po drugie: supersamochód zbudowany wokół V12 z Aventadora o mocy co najmniej 750 KM, budowany na specjalne zamówienia w cenie około 3 milionów euro (!!), maszyna będzie przeznaczona tylko na tor i wyposażona w płetwę podobną do tej z Audi R18, stylistycznie ma odbiegać od tego, z czego znana jest marka. Podobno sprzedano już 3-4 egzemplarze.

Ecnelis

#1
No i wyciekło: esktremalne Veneno. Powstaną tylko 3 sztuki, plus jedna testowa, którą Lamborghini zachowa dla siebie, każda o mocy 750 KM, wszystkie już sprzedano.


Ecnelis

#2
Czyste ujęcie:



News: Lamborghini Veneno - Bicz na hipersamochody.

Zapraszam do komentowania i dzielenia się wrażeniami. :)

Wizje malowania według lambocars.com:


Brandis

#3
Lamborghini nie ma czym konkurować z najnowszymi hybrydami, więc podejmuje desperackie kroki. Cena poraża! :o Wygląd jak z komiksu albo konkursu stylistycznego sprzed 10 lat pod tytułem "jak będzie wyglądało Lamborghini w roku 2025?", z tyłu pewnie też "się dzieje". Ogólnie szok! Ale nie mogę oprzeć się wrażeniu, że ten przód już gdzieś widziałem. Na myśl przychodzi mi od razu Alar od Lamborghini Latinoamerica. Zbieg okoliczności? :D Może się we wtorek okaże, że to fake? ;)

Ecnelis

#4
Wycieków ciąg dalszy:





www.lamborghiniveneno.com

Ecnelis

#5
Już go pokazali. Moc 750 KM, do setki 2,8 sekundy, maksymalnie 355 km/h, na sucho 1450 kilogramów. Veneno to nie tylko "trucizna" w języku hiszpańskim, ale także imię byka, który zdobył sławę w 1914 roku.


Ecnelis

#6

rafal345

#7
wymaga przyzwyczajenia, strasznie mi się kojarzy z Zondą R

Grand

#8
Przód padaka, tył świetny, ale ogólne wrażenie wychodzi na to, że wolę chyba McLarena P1. Nie, wcale się nie powtarzam. ;) Poza tym cena z kosmosu. Za trzy miliony euro to można chyba mieć 10 Aventadorów?

Feanor

#9
Cena rzeczywiście kosmiczna - ale to w końcu tylko 4 sztuki na świecie... Trudno ten samochód ogarnąć jednym spojrzeniem. Na pewno wzbudza skrajne emocje. Widać tu duży wpływ prototypów z Le Mans z Audi R18 na czele... Zobaczymy co to cudo będzie prezentować na torze... Masa trochę duża w porównaniu np. z Sesto Elemento ale nadrabia mocą. Ciekawe jak wydajne są te wszystkie dyfuzory itp.

Ecnelis

#10

Zonda

#11
Wygląda wspaniale.
A pewnie jeździ jeszcze lepiej...

Feanor

#12
Chciałbym to cudo zobaczyć w akcji na torze a nie na gdzieś na pustkowiu... Chociaż sesja świetna!

Brandis

#13
Świetna sesja. Tylko wyświetlacz coś nie teges.

Ecnelis

#14
Cytat: Ecnelis w 20.08.2013, 12:59:41
Stephan Winkelmann w rozmowie z magazynem "Car & Driver" w Pebble Beach potwierdził, że powstanie aż 9 sztuk Veneno Roadstera, każda w cenie 3,3 milionów euro. - caranddriver.com

Pierwsze, przedpremierowe wycieki: