Pagani Zonda 760 LH (2012)

Zaczęty przez Ecnelis, 29.04.2012, 19:36:06

Poprzedni wątek - Następny wątek

Ecnelis

Pagani Automobili buduje już kolejną specjalną Zondę w specyfikacji o mocy aż 760 koni mechanicznych, tym razem dla Lewisa Hamiltona. Model od Zondy 760 RS będzie odróżniał się przede wszystkim ręczną skrzynią biegów i nazwoziem w nagim karbonie i odcieniach czerni i... fioletu. Dla przypomnienia 760 RS:


Ecnelis

#1
Już jeździ:


krzywy1987mk2

#2
skąd wiesz że to LH a n ie drugi egzemplarz RS ONE ?


Ecnelis

#3
Nie ma czegoś takiego jak "RS ONE". ;) Jeśli masz na myśli 760 RS to jest to "1 of 1", Pagani buduje teraz tylko takie Zondy, drugiego egzemplarza nie będzie. Fioletowa Zodna widoczna na zdjęciach to 760 LH dla Lewisa Hamiltona - pisało o tym "Evo" i potwierdzają to ludzie odwiedzający fabrykę Pagani Automobili.

Grand

#4
Gustu Hamiltona komentować nie będę, ja na pewno nie wybrałbym takiego koloru. Ale jaki by nie był to samochodu można tylko pozazdrościć.  ::)

krzywy1987mk2

#5
Ok..mój błąd co do rs , pisałem to po pijaku hehe...Ale co do Pagani to już zonde mieli skonczyć w tamtym roku.. Ostatni miał byc bodaj Tricollore..a tu następne dwa....
Ale jak dla mnie ten model śmiało przez nastepne 10 lat..
A dzwięk tej V12 jest The Best of The Best.. Oskar normalnie sie należy..
Ciekawe czy odpowiada za niego sam silnik AMG czy wydech Paganiego.

Ecnelis

#6
Bo skończyli, w ich rozumieniu - Tricolore to ostatnia seryjna Zonda, powstała w ilość większej niż jedna sztuka. Od tej pory Pagani buduje tylko Zondy "1 of 1" na specjalne zamówienia, co Horacio nie raz powtarzał przy okazji premiery modelu Huayra. Jeśli dobrze pamiętam to mówił wtedy, że Zonda ma zapewnione jeszcze ze dwa lata życia. Być może wersje 760-konne to już ostatnie z ostatnich...

Ecnelis

#7
Zonda 760 LH przyłapana w Monako przy okazji wyścigu F1:

https://www.youtube.com/watch?v=_IlnRN-ZYrU


Zonda

#8
Cytat: krzywy1987mk2 w 20.05.2012, 12:15:50
Ok..mój błąd co do rs , pisałem to po pijaku hehe...Ale co do Pagani to już zonde mieli skonczyć w tamtym roku.. Ostatni miał byc bodaj Tricollore..a tu następne dwa....
Ale jak dla mnie ten model śmiało przez nastepne 10 lat..
A dzwięk tej V12 jest The Best of The Best.. Oskar normalnie sie należy..
Ciekawe czy odpowiada za niego sam silnik AMG czy wydech Paganiego.

Zgadzam się z tą długowiecznością Zondy i też chętnie dał bym jej oskara za dźwięk.
Odpowiada za niego i AMG i specjalny wydech (znam się na tym).

Tempest

#9
Prosze was, w wiekszosci samochodow za dzwiek odpowiada silnik i wydech, bo co niby innego? ::) Sa nierozlaczne i kazdy producent stroi aby brzmialy tak, jak powinny. ;) A jak bardzo wyrafinowany jest pod tym wzgledem silnik Pagani - komory rezonansowe i te sprawy - mozna zobaczyc na filmach na YouTube. W nowych autach dodaja do tego jeszcze efekty dzwiekowe z glosnikow, a w niektorych mozna nawet sobie wybrac dzwiek silnika, jaki slychac w srodku (glupota do zabawy na 15 minut, wedlug mnie)! ;D

Ecnelis

#10
760 LH w końcu przyłapana w spoczynku w Monako: