Jaguar F-Type (2012)

Zaczęty przez Ecnelis, 04.04.2012, 21:15:00

Poprzedni wątek - Następny wątek

Ecnelis

Oficjalnie: z konceptu C-X16 wyrośnie seryjny F-Type, który ma pojawić się na rynku latem przyszłego roku. Szczegółów technicznych póki co brak, ale nie wykluczone, że pojawi się wersja hybrydowa, a na starcie będzie dostępne wolnossące, 3-litrowe V6, które w wersji doładowanej mogłoby generować do 400 KM.




Ecnelis

#1
Jaguar przy okazji salonu samochodowego w Pekinie ogłosił dwa nowe silniki: 3-litrową, benzynową jednostkę V6 ze sprężarką oraz 4-cylindrową, rzędową, 2-litrową jednostkę benzynową z turbiną. Mniejszy silnik, który w modelach XF i XJ zastąpi 3-litrowe, wolnossące AJ-V6, produkuje 240 KM i 340 Nm.

Nowe V6 powstało przede wszystkim z myślą o zupełnie nowym F-Type. Jednostka będzie dostępna z dwóch wiariantach: jako słabsza o mocy 340 KM i momencie 450 Nm oraz jako mocniejsza o mocy 380 KM i momencie 460 Nm. Wariant 340-konny pojawi się również w XF i XJ, a silnik będzie wyposażony w system Stop-Start.





Zapraszam do komentowania i dzielenia się wrażeniami. :)

Ecnelis

#2
Mały przeciek:


Ecnelis

#3
News: Jaguar F-Type - Koci drapieżca.









Zapraszam do komentowania i dzielenia się wrażeniami. :)

Driv3R

#4
Przydałby mi się taki F-Type. Nigdy nie lubiłem gdy mi pasażer próbował grzebać w czymkolwiek. :D Z zewnątrz świetny i pod maską jeszcze V8, sądziłem, że będą tylko V6. Konkurencja wysiada, o ile jakąś się na upartego dla V8 znajdzie.

Feanor

#5
Bardzo przyjemne auto. Mam lekkie skojarzenia z BMW Z8 co idzie na plus. Śmiało może nawiązać walkę z Porsche.

Ecnelis

#6
Dźwięki silników:


Ecnelis

#7
F-Type z okazji wystawy w LA pojawia się po raz pierwszy na terenie USA w wydaniu V6 S, w lakierze Firesand i z czarnymi dodatkami nadwozia i wnętrza z serii "Design", pokazując możliwości perdonalizacji swojego wyglądu.






Ecnelis

#8
Pierwsza jazda w magazynie "AutoCar":


Ecnelis

#9
W tym tygodniu 59 brytyjskich dealerów Jaguara otrzymało demonstracyjne egzemplarze zupełnie nowego radstera F-Type.


Ecnelis

#10
F-type vs 911 Cabriolet w rękach Tiffa Needella:


Ecnelis

#11
Krótkometrażówka "Desire" z F-Type i Damianem Lewisem na pierwszym planie:



Making of:



Ecnelis

#12
Chris Harris stawia F-Type'a V8 S na przeciw V8 Vantage Roadstera i 911 Carrera S Convertible:


Ecnelis

#13
Do sportowych maszyn ulegających samozapłonowi dołącza niestety nowy F-Type:

https://album.gva.be/foto-album/spectaculaire-autobrand-in-herentals.aspx


Ecnelis

#14
F-Type V8 S u Jay'a Leno plus Project 7: