9ff GTurbo 1200 (2010)

Zaczęty przez Ecnelis, 11.12.2010, 18:47:42

Poprzedni wątek - Następny wątek

krzywy1987

#1
niesamowite auto...

Virtutti

#2
Powstało kilka tuningowanych pojazdów o parametrach zbliżonych lub identycznych do bugatti, ale żaden nie dorównuje mu osiągami. Porsche które waży sporo mniej niż veyron i ma zbliżoną aerodynamikę jest i tak wolniejsze. Podobnie z resztą przecinaków. Pytanie dlaczego??

krzywy1987

#3
Dlatego żę Veyron to everest motoryzacji... technologia użyta do stwożenia tego cuda wyprzedza pozostałych producentów i tunerów też o min dekade.. polecam filmik o veyronie w NG:
https://www.youtube.com/watch?v=nrcWWCSfEMo&feature=related

Ecnelis

#4
Po pierwsze trakcja (SSC zanim pokonało Bugatti miało z tym wielkie problemy): Veyron ma napęd na wszystkie koła, a po drugie aerodynamika, której 911 daleko do Veyrona przede wszystkim z racji wielkiego skrzydła. Veyron SS w trybie prędkości makszymalnej zamyka wloty powietrza z przodu, obniża prześwit ze 115/115 do 65/70 mm (przód/tył) i chowa po sobie wszystko, co mogłoby go zwolnić - wychylenie tylnego spoilera sięga tylko 3 stopni (w trybie najlepszego trzymania, co chyba jest priorytetem w 911, sięga do 27 stopni). W Bugatti wszystko działa na rzecz prędkości maksymalnej, w GTurbo 1200 już nie - słabsze od niego o przeszło 210 KM, ale niższe i pozbawione wielkiego spoilera GT9 rozpędza się do 409 km/h, ale 1120-konne GT9-R z wielkim skrzydłem na zadzie ma osiągać tylko 414 km/h... Po trzecie - chęć życia kierowcy. Widzieliśmy co dzieje się w Veyronie SS przy 430 km/h jak i w GTurbo 1200 przy 285 km/h - bez porównania. :D

Driv3R

#5
Czy ja dobrze zrozumiałem, że te 414 km/h to oni osiągnęli na autostradzie? :o

Olgierd

#6
Na razie GTurbo 1200 pocisnęło 387 km/h na Nardo i nie szło więcej osiągnąć. Wygląda na to, że jak chcą pojechać te 414 km/h to muszą do Papenburga się udać.
W tym roku 9ff zbudowało jedno GT9-R z silnikiem o mocy 1200 KM. Tuner twierdzi, że zmniejszył się czas przypieszania do 300 km/h, a prędkość ma wynosić 418 km/h.