Top najszybszych aut świata

Zaczęty przez Ecnelis, 23.03.2007, 19:31:50

Poprzedni wątek - Następny wątek

Ecnelis

Wątek ten jest rozwinięciem tekstu "Top najszybszych samochodów świata". ;D

Jakieś wrażenia po pierwszym notowaniu (zestawienie będzie oczywiście z czasem aktualizowane)? Jakieś promozycje aut, które pominięto?

Olgierd

#1
Kurcze zdążyłem już wysłać na priva wiadomość zanim znalazłem ten wątek. Także co by tu skomentować ;D, może to, że chyba za dużo jest aut, które prędkość mają tylko teoretyczną. Np. Bristol Fighter; skoro ograniczoną ma do 362 km/h, to znaczy, że jego prędkość wynosi 362 km/h, a nie szacunkowe, bo tak to może kierowca Malucha napisać, że jego bryka osiąga 400 km/h, ale ma ogranicznik do 110 km/h. To samo odnosi się do kilku innych aut, a także do tych, które narazie nie przekroczyły chocby 1 km/h, np. Barabusa czy Audi R-Zero. Propozycje wysłałem już na priva więc nie będę zaśmiecał :)

Ecnelis

#2
Wiele aut na topie pozostaje dyskusyjnych jeśli spojrzeć na nie przez pryzmat tego czy osiągnęły podawaną prędkość czy też nie. Przyjąłem jednak opcję zawarcia tam także aut, które osiągami imponują jedynie na papierze i nie są czystą fantazją (bo co innego taki Fighter, za którym stoi odpowiednia moc i poważny producent a co innego fantazje posiadacza Malucha ;)) - bez nich byłoby chyba mniej ciekawie. R-Zero jak zaznaczono w jego opisie dostało specjalną przepustkę na pojawienie się w topie.

krycho

#3
Według mnie powinny się znaleźć w top'ie jeszcze:
- Weber Sportscar (401 km/h)               
- Weineck Cobra 780 cui Limited Edition (+400 km/h)
- Lamborghini Alar (410 km/h)

A zapomniałem jeszcze o:
- Koenigsegg CCXR (+400 km/h)

Ecnelis

#4
Weber jest w topie (przedpremierowo), dane Alara w momencie pisania tekstu nie były jeszcze znane - pojawi się on w aktualizacji topu pod koniec roku. ;)

A jeśli chodzi o Weineck Cobra 780CUI Limited Edition to z tego co mi wiadomo auto rozpędza się (głównie ze względu na swoją aerodynamikę) tylko do 345 km/h (za to przyspieszeniami imponuje).

Ecnelis


narrator

#6
A gdzie Blue flame?

Ecnelis

#7
Blue Flame i koledzy nie kwalifikują się przecież. ;)