Formuła 1 - sezon 2010

Zaczęty przez Ecnelis, 23.09.2009, 20:21:37

Poprzedni wątek - Następny wątek

cj_robert

#45
Ah ten Jaime, cała przewaga Kubicy poszła w, w ten, w kieszeń. A i tyle pit-stopów jeszcze nie widziałem, Alonso 5 :D Dobra strategia Renault, chociaż Robert coś tam po wyścigu narzekał na hamulce, ale nie może być tak że samochód (bolid to meteor, stwierdzili to komentatorzy Eurosportu :P) sprawdza się tylko w wysokiej temperaturze.

Grand

#46
Dziwi mnie postawa sędziów wobec Hamiltona. Powinni go ukazać za to co robił w boxach od razu, a nie po wyścigu, a teraz okazuje się, że w ogóle nie zostanie ukarany. Będzie tylko upomnienie.

Olgierd

#47
Hamilton jest * Denisa, szefa McLaren'a, który jest z kolei wielką figurą w FIA, dlatego Hamilton jest traktowany łagodniej niż inni kierowcy.

* - nie operujemy takimi epitetami - Administracja. ;)

Ok. Pardon :)

cj_robert

#48
Ecclestone powiedział że mamy przestać się mazać, bo to są wyścigi. Z tym że pan Bernie pamięta f1 jeszcze z lat siedemdziesiątych, kiedy na torze walki było więcej a wyścigi były bardziej spektakularne. Wtedy też ginęło wielu kierowców, więc może lepiej że Formuła 1 idzie w stronę większego bezpieczeństwa zamiast widowiska.
Manewr Hamiltona był o tyle niebezpieczny że wykonał go w alejce, gdzie kręci się wielu ludzi, którzy co jakiś czas przebiegają na drugą stronę lub stoją na krawędzi swojego stanowiska. Miałem nadzieję że cofną go po wyścigu o 25sek, Kubica stracił do Lewisa 23sek. :P

Feanor

#49
A Hamilton już zdążył pochwalić stewardów za świetną robotę w tym wyścigu-no comment

Olgierd

#50
W takim razie niech oddadzą ósmy tytuł Schumacherowi, bo zepchnięcie z toru (już nie pamiętam dobrze kogo, chyba Villeneuve'a) to tylko sportowa walka...

Ecnelis


cj_robert

#52
Specjalnie dużo do komentowania nie ma, nie wiele się działo. Renault dość dobrze, spodziewałem się gorszego rezultatu, a mogło być jeszcze lepiej gdyby nie kontakt Kubicy z Pedro (komentatorzy mówili że z Kobayashim, ale myślę że to właśnie z de la Rosą, tym bardziej że to zahaczone koło pękło). No i, czyżby znowu kolejny team faworyzował Schumachera?...

Grand

#53
Wiele rzeczywiście się nie działo, a pech Hamiltona tylko cieszy, chyba wróciła do niego karma. :D Schumacher pojechał najlepszy w tym sezonie wyścig, ale w końcu zmiany w bolidzie były przeprowadzane właśnie pod niego. Wygląda na to, że Rosberga po prostu wy****.  :-X

cj_robert

#54
Jak to powiedział Rubens: Nico, uciekaj stamtąd.
::)

Feanor

#55
A mercedes przez te zmiany stracił dystans do czołówki - bolid jest wolniejszy niż przedtem, ba renault już im siedzi na ogonie pod względem tempa.

cj_robert

#56
Czy wolniejszy, no nie wiem, Schumacher 4. w Hiszpani a dzisiaj w trzecim treningu był przez dłuższy czas trzeci.
Renault od początku miało ich w zasięgu, dochodzi do tego jeszcze to że Renault to prawdziwy wyścigowy zespół, oni się poprawiają z wyścigu na wyścig. Nie było jeszcze weekendu w tym sezonie żeby nie przywieźli nowych części.

Ecnelis

#57
Kubica okazał się najszybszy w ostatnim treningu. Alonso rozbił tam bolid i jutro wystartuje z alei serwisowej.



W kwalifikacjach Polak był o włos od pole position. W ostatniej chwili wyprzedził go Webber.

Grand Prix Monako 2010 - wyniki kwalifikacji

Feanor

#58
Kwalifikacje świetne - ogromne emocje i pierwsza linia dla Roberta. Nic dodać, nic ująć.

cj_robert

#59
oo tak, szczególnie jak się włączy live timing, pod koniec już wykrzykiwałem kolejne rekordy w sektorach :D. No i dostaję te wyniki trochę ponad 4 sek. przed tym co jest w telewizji.