Formuła 1 - sezon 2010

Zaczęty przez Ecnelis, 23.09.2009, 20:21:37

Poprzedni wątek - Następny wątek

Ecnelis

#30
News: Formuła 1 GP Bahrajnu - Ruszyła karuzela.





Zapraszam do komentowania i dzielenia się wrażeniami. :)

Ecnelis

#31
News: Formuła 1 Grand Prix Australii - Kubica na podium.









Zapraszam do komentowania i dzielenia się wrażeniami. :)

cj_robert

#32
Baardzo fajny wyścig. Niestety przespałem start, ale resztę oglądałem z szeroko otwartymi oczami. Kubica znowu coś nam udowodnił, jemu po prostu należy się konkurencyjny bolid, mistrzostwo wywalczy sam.

No i siedmiokrotnemu mistrzowi świata udało się dzisiaj zdobyć 1 punkt...

Dlaczego w tabeli Renault jest przed Red Bullem, skoro mają tyle samo punktów, a alfabetycznie RB powinno być wcześniej?

Ecnelis

#33
Za lepsze wyniki (2 miejsce). ;)

cj_robert

#34
Aha, no ok, dzięki. To mam nadzieję że po Malezji nikt już tego pytania nie zada, z korzyścią dla Renault oczywiście ;) Z tym że raczej musimy liczyć na błędy kierowców Red Bulla.

jabok

#35
Musimy rowniez liczyc na bledy Mclarenow i Ferrari. Jak widac Renault zbudowalo solidny i dobry Bolid,ale najbardziej martwi mnie brak docisku i klopoty z rozgrzewaniem opon. Kubica w Bahrajnie jezdzil na pelnym dociksku..a nie jest to zbyt szybki to wiec na naprawde szybkich torach moze byc ciezko dostac sie do Q3. Kolejnym problemem sa opony i klopoty osiagnieciem przez nie odpowidzniej temperatury. Jesli zespol nie poradzi sobie z tym  do pierwszego europejskiego wyscigu(gdzie zazwyczaj jest nizsza temperatura) znowu moze to oznaczac klopoty. Narazie jednak cieszmy sie z podium i trzymajmy kcuki za inzynierow Renault zeby dobrze pracowali nad rozwojem bolidu.

Ecnelis

#36
Dość sensacyjne wyniki deszczowych kwalifikacji przed GP Malezji (Hamilton, Massa i Alonso trzymani do ostatniej chwili nie wykręcili czasów, aby załapać się na Q2, a Button podczas Q1 utknął poza torem; Q3 z powodu ulewy miało kilkanaście minut przerwy):


cj_robert

#37
Szkoda że przerwano to Q3, chociaż można powiedzieć że Kubica dostał za swoje, w sumie zachował się nieelegancko. W pierwszym zakręcie będzie na pewno ciekawie, skoro Robert ma przed sobą Sutila i Hulkenberga, a sam jedzie przed Barrichello i Schumacherem.
Kubica startuje po wewnętrznej pierwszego zakrętu?
Całe szczęście że żywa legenda, nasz mistrz zakwalifikował się do trzeciej części...

Ecnelis

#38
News: Formuła 1 Grand Prix Malezji - Do trzech razy sztuka.







Zapraszam do komentowania i dzielenia się wrażeniami. :)

cj_robert

#39
Do samego końca liczyłem na awarię Red Bulla  ;D
No nic, ważne że Kubicę chwalą, Renault to na prawdę dobry zespół dla niego. Wszyscy uważają że bolid jest słaby (i pewnie jak na razie tak jest) ale ma swoje lepsze dni, a wtedy Robert pokazuje co potrafi. Tak najlepiej się wybić.
Wyścig średnio ciekawy, choć Borowczyk z tym zawałem mógł nie być sam, też się wystraszyłem jak zobaczyłem żółty bolid na poboczu  ;)

Feanor

#40
Ogólnie widać jak wyczerpujący to był wyścig - nie tylko dla kierowców ale i dla samochodów

Ecnelis

#41
Niecodzienny "wypadek" Buemi'ego podczas dzisiejszych treningów przed niedzielnym GP Chin:

https://www.youtube.com/watch?v=84-egMy9GTM

:o

Olgierd

#42
O rany hehe... Czyżby koła wpadły w rezonans?

Feanor

#43
Dobrze że do tego nie doszło w wyścigu - zniszczył by wyścig nie tylko sobie ale i temu kto by przed nim jechał.

Ecnelis

#44
News: Formuła 1 GP Chin - Mistrz na czele.



Grand Prix Chin 2010 - wyniki
F1 2010 - klasyfikacja generalna

Zapraszam do komentowania i dzielenia się wrażeniami. :)