Ferrari 458 Italia (2009)

Zaczęty przez Ecnelis, 28.07.2009, 13:04:42

Poprzedni wątek - Następny wątek

Ecnelis

Oficjalnie oficjalne: Ferrari 458 Italia, następca serii 430.



Sercem coupe ważącego 1380 kilogramów będzie 570-konne (przy 9 tysiącach obrotów!) V8 o pojemności 4,5 litrów i momencie obrotowym 540 Nm. Setka w 3,4 sekundy, maksymalnie ponad 325 km/h, średnie spalanie 13,7 litrów na 100 kilometrów. Premiera we Frankfurcie.

News: Ferrari 458 Italia - Nowe wcielenie betlinetty.
Prezentacja modelu: Ferrari 458 Italia.

Ecnelis

#1
A może czarne? ;D


Ecnelis

#2
Więcej ujęć, w tym w terenie i więcej wnętrza:






cj_robert

#3
hmm, z tyłu tylko troszeczkę podobny do enzo, tak to ani do 360 ani f430. No nie wiem czy mi się z przodu podoba, wygląda trochę jak jakieś zwierzątko, jaszczurka albo nie wiem co, szczególnie te światła :P. Licznik obrotów w środku jest raczej niefajny, a trzy rury wydechowe.. ehh ;)
Ale pewnie okaże się że dobrze się prowadzi, potestują go dziennikarze, pokażą więcej zdjęć i się do niego przekonam.

adnoz

#4
wydaje mi się troche podobne do scuderii nie wiem czemu a tak z resztą zgadzam się co napisałcj_robert

Ecnelis

#5
Na żółto z Fiorano:


Feanor

#6
Na żółto wygląda jeszcze gorzej. W tym kolorze najlepiej wypada chyba lambo a ferrari w czerwieni.

Talis

#7
Tył naprawdę ładny ale przód wydaje się trochę przekombinowany  :-\

Ecnelis


Ecnelis

#9
Na żywo z Frankfurtu:



Więcej zdjęć na:
https://www.autoblog.com/gallery/frankfurt-2009-ferrari-458-italia

Ecnelis

#10
Video promocyjne:



Konfigurator on-line: Ferrari.com.

Ecnelis

#11

konradin

#12
Świetny samochód, tyle ze te 3 rury wydechowe...

Feanor

#13
nie narzekaj. po prostu chcieli być oryginalni

cj_robert

#14
Bardzo chciałbym powiedzieć że mi się nie podoba, ale im częściej go widzę, tym bardziej przypadają mi do gustu te jaszczurze oczy, charakterystyczny tył (przód zresztą też) i wloty powietrza. Na początku myślałem że to wszystko jest dziwne, ale doszedłem do wniosku że o supersamochodach nie można mówić że są zwykłe, przeciętne, normalne. Bardzo fajny promocyjny filmik, fajnie zrobiony, a ferrari 458 italia od dzisiaj mi się podoba