Lamborghini Aventador LP700-4 (2011)

Zaczęty przez Ecnelis, 23.10.2008, 17:26:36

Poprzedni wątek - Następny wątek

Ecnelis

#45
Kolejne wycieki, tym razem z carsales.com.au, niestety niska rozdzielczość:




jabok

#46
Przelknalem juz ze nowe Lambo nie bedzie mialo wiele z Miury,a jego wyglad bedzie mial cos z Diablo wiec narazie jestem umiarkowanym optymistom. jak kazdy model tego producenta napewno przyadnie mi do gustu.

Ecnelis

#47
News: Lamborghini Aventador LP700-4 - Strach jest mu obcy.

Prezentacja modelu: Lamborghini Aventador LP700-4 :D



Zapraszam do komentowania i dzielenia się wrażeniami. :)

Olgierd

#48
Co prawda spodziewałem się początkowo czegoś więcej, ale Aventador nie wyglada źle :) Podoba mi się całkiem jego technika :) Mam tylko dwa ale... 1. Jak na superwóz jest trochę za ciężki. Na sucho 1575 kg? Jeśli dodać płyny (a to 100 kg to absolutne minimum) i kierowcę z bagażem (razem 75 kg), to wyjdzie co najmniej 1750 kg. Jak na supersportowca to jednak sporo jeśli wziąć na przykład Carrerę GT czy Enzo. Ja wiem, że względy bezpieczeństwa itd., ale wynik jest lichy po prostu. 2. Jeśli panowie z Lamborghini twierdzą, że ich skrzynia zmieniająca w 50 milisekund bieg jest szybsza, to po prostu kłamią, bo nie wierzę, żeby nie wiedzieli, że tak nie jest. Fakt faktem, że 50 ms przy skrzyni jednosprzęgłowej to wynik imponujący, ale z DSG nie wygrają. Gdyby nie zakaz stosowania skrzynek DSG, to i w F1 takie by były, a tak to muszą się tam zadowolić skrzyniami ZeroShift (też zresztą szybkimi).
Poza tym jestem bardzo na tak, szczególnie jeśli chodzi o ten kolor samochodu. No i wreszcie zastosowali zawieszenie PushRod :D

Ecnelis

#49

Ecnelis

#50
Lamborghini powierdziło oficjalnie, iż przeszło 12-miesięczna produkcja Aventadora jest wysprzedana. Pierwsze egzemplarze mają pojawić się u właścicieli w drugiej połowie roku. Wiosną rozpoczną się dostawy Gallardo LP570-4 Spyder Performante.

Przy okazji Lambo opublikowało zeszłoroczne wyniki. Sprzedano łącznie 1302 samochody, co w porównaniu do roku 2009 oznacza spadek (1515 aut), który wynika z zakończenia w maju produkcji Murcielago. Obrót sięgnął 271 milionów euro (281 w 2009), pozostając przed opodatkowaniem ponad zeszłorocznym wynikiem, ale nie przynosząc zysków.

VaultBoy

#51
Największym problemem Aventadora jest Reventon. Gdyby nie było Reventona robiłby z pewnością znacznie większe wrażenie. A tak wygląda trochę jakby styliści poszli na łatwiznę. Technologicznie oczywiście rewolucja, ale zastanawia dość duża masa w stosunku do tego, co było obiecywane. Wygląda jakby spora część oszczędności poszła na świetne wnętrze i wyposażenie dodatkowe.

Ecnelis

#52
Zabawa Photoshopem w felgi z Estoque:



Azjatycka premiera na trwającym właśnie salonie w Szanghaju (na oddzielnym stoisku, poza salonem prezentowane jest też Gallardo Tricolore):



Wizyta na linii produkcyjnej:







https://www.kldconcept.com/1-onews-p1-gc574.html

Ecnelis

#53
Oficjalna reklamówka w pełnej wersji:

https://www.youtube.com/watch?v=J1U4_pHCNQw

Aventador w wizualizacji z felgami ADV.1 i biała sztuka pokazana przy okazji imprezy Super Trofeo:




Feanor

#54
Reklamówka bije na głowę polskie "hity" filmowe z ostatnich 10 lat.

jabok

#55
Reklama pierwsza klasa...glownie dlatego ze samochod w niej brudny,a ja uwielbam zdjecia brudnych supersamochodow (nie wiem czy to do konca normalne ale tak mam ;-) )

Ecnelis

#56
Aventador na ulicach Northampton, z tego co piszą testy auta nadal trwają: https://www.carmagazine.co.uk/Secret-new-cars/Search-Results/Your-spyshots/Aventador-readers-scoop/



A tymczasem lada dzień powinny pojawić się w serwisach internetowych wrażenia z pierwszych jazd:


Ecnelis

#57
Pierwsza jazda w "Evo": www.evo.co.uk.



Pierwsza jazda w "AutoCAR": autocar.co.uk.



Pierwsza jazda w "Auto Express": autoexpress.co.uk.



Pierwsza jazda na ClassicAndPerformanceCar.com - jak widać na jednym ze zdjęć nie tylko tylne skrzydło jest ruchome:



Pierwsza jazda na AutomobileMag.com:



Pierwsza jazda na AutoBlog.com:


krzywy1987mk2


Ecnelis

#59
"Top Gear" wymyśliło sobie jak mógłby wyglądać Aventador SV:



https://www.topgear.com/uk/car-news/lambo-aventador-2011