Toyota Yaris Hybrid-R (2013)

Zaczęty przez Ecnelis, 08.08.2013, 20:15:58

Poprzedni wątek - Następny wątek

Ecnelis

Toyota pokaże we Frakfurcie koncepr hybrydowego, sportowego auta z technologią THS-R (Toyota Hybrid System-Racing) rodem z wyścigowego prototypu TS030. Projekt zwiastuje na razie... logo.


Grand

#1
No, po tym teaserze aż nie mogę się doczekać. :D

byZiom996

#2
Może wyjdzie szybsza Toyota od Supry

AutoGEN

#3
News: Toyota Hybrid-R - Inny smak hybrydy.



Zapraszamy do komentowania i dzielenia się wrażeniami. :)

Ecnelis

#4
Miało być tak pięknie, a okazuje się, że to tylko Yaris na sterydach...


Feanor

#5
Czyli to czego się można spodziewać po Toyocie w obecnych czasach...

Zonda

#6
Alle szkoda...
:'( :'( :'( :'(

Ecnelis

#7
Toyota zdradziła tajniki napędu Hybrid-R. Przednie koła będzie napędzał 4-cylindrowy, turbodoładowany silnik o pojemności 1,6 litrów i mocy 304 KM. Jednostkę opracował zespół Toyota Motorsport GmbH według wytycznych FIA dla motorów Global Race Engine, co oznacza możliwość jej wykorzystania w różnych sportach motorowych na całym świecie. Tylne koła napędzają niezależnie silniki elektryczne o mocy 61 KM, takie same, jak w Yaris Hybrid, rozdzielające moment obrotowy między koła w zależności od sytuacji (torque vectoring). Trzeci silnik elektryczny o mocy 60 KM znajduje się między silnikiem spalinowym, a 6-stopniową, sekwencyjną skrzynią biegów i pracuje jako generator - przy hamowaniu ładuje super kondensatory, w których przechowywana jest energia elektryczna, a przy przyspieszaniu zasila tylną oś. Auto dysponuje w sumie mocą do 426 KM. W trybie torowym silniki elektryczne mogą produkować maksymalne 122 KM w czasie 5 sekund.


rafal345

#8
haha, 420-konny Yaris a nie milion-konny hipersamochód, ale tragedia ;D
skoro robili je pod wytyczne fia to mam ndzieję że znajdą dla tych technologii jakieś porządne zastosowanie. Ten tylny napęd z rozdziałem mocy między koła nie jest ściągnięty od BMW? chyba x6 miało coś takiego

Ecnelis

#9
News: Toyota Yaris Hybrid-R - Pozory mylą.







Zapraszam do komentowania i dzielenia się wrażeniami. :)