Aston Martin AMR-One (2011)

Zaczęty przez Ecnelis, 11.09.2010, 14:39:50

Poprzedni wątek - Następny wątek

Ecnelis

Aston Martin pracuje nad nowym samochodem klasy LMP1, który w myśl nowych przepisów wystartuje w Le Mans w przyszłym roku. Nowa maszyna w barwach koncernu Gulf Oil powstaje w dużej mierze od zera, wyposażona będzie w otwarte nadwozie oraz nowy silnik benzynowy. Prace nad samochodem prowadzone są w centrum Aston Martin Racing w Banbury, a pierwsze sześć sztuk ma stanąć na kołach już na początku przyszłego roku. Cel ostateczny: wygrana w Le Mans.


Olgierd

#1
Albo Aston po prostu przebuduje obecną Lolę i liczy, że ACO pozwoli mu wystartować, albo szykuje wóz do innej imprezy/kategorii, albo zmieniły się znowu przepisy na 2011 i w LMP1 nowe bolidy jednak nie muszą mieć zamkniętego nadwozia. Które z tych 'albo' jest prawdziwe?

Ecnelis

#2
Również się zdziwiłem na wieść o tym, iż auto będzie otwarte, ale na stronie ACO jakoś nie dogrzebałem się do tego, jak to w końcu ma być... Zapewne coś się zmieniło od ostatnich zmian...

EDIT: Wszystko wskazuje na to, iż jednak nie będzie ograniczenia do zamkniętych nadwozi.

Ecnelis

#3
Aston szuka nazwy dla nowej, wyścigowej maszyny wśród propozycji internautów:

https://www.astonmartin.com/Namethe2011AstonMartinLeMansRaceCar

Ecnelis

#4
Nowy maratończyk Asona oficjalnie, zwię się AMR-One, a jego serduchem jest turbodoładowane R6 o mocy około 545 KM:





News: Aston Martin AMR-One - Mocny w duchu.

Zapraszam do komentowania i dzielenia się wrażeniami. :)

Feanor

#5
Wielkie światła i przednie nadkola - jak w audi. Ciekawi mnie czemu aston zrezygnował z zakrytego nadwozia?

Ecnelis

#6
News: Aston Martin AMR-One - Ponownie w ruchu.



Zapraszam do komentowania i dzielenia się wrażeniami. :)

Grand

#7
Aston wolałby chyba, aby obecny właściciel w ogóle nie wyciągał tego samochodu na swiatło dzienne. :D